در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
رزرو هتل
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۲۶:۱۹

در قسمت زير نقص هايي را كه براي چاپگر قيمت طراحي بوجود مي آيد را بررسي قيمت چاپ مي كنيم.پس از روشن شدن چاپگر،چاپگر شروع به چاپ نمي كند. در اين قسمت احتمال اين است كه سيم برق چاپگر كار نمي كند. براي رفع مشكل،اتصالات سيم برق را بررسي مي كنيم همچنين سالم بودن سيم برق را هم امتحان مي كنيم.  احتمال ديگر ممكن است اين است كه اتصالات برق معيوب است. كه در صورت بروز چنين قيمت طراحي مشكلي تمام اتصالات برق را بررسي كنيد. احتمال ديگر اين است كه فيوز باز است.مطمئن شويد كه فيوز در سر جايش قرار گرفته است. يا قيمت چاپ اين كه امتحان كنيد كه فيوز سالم است قيمت چاپ، اگر فيوز سوخته بود بايد آن را عوض كنيد. در قسمت چاپ، چيزي چاپ نمي شود. ممكن است كه چاپگر كاغذ نداشته باشد.  قيمت طراحي براي رفع اين مورد بايد دوباره كاغذ را بار كرد و كليد READYرا فشار داد. يا اينكه ممكن اسن پوشش دستگاه باز باشد، كه قيمت چاپ در اين صورت بايد پوشش را بست و دكمه Readyرا بزنيم.

موضوع:
برچسب‌ها: قيمت طراحي، قيمت چاپ،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۲۶:۰۵

 نمونه ديگري از چاپگرهاي ضربه اي است . كاراكترها به صورت قالبهاي سخت رويز سطح يك استوانه ثابت شده اند . استوانه به مانند يك نورد و در وضع افقي قرار دارد و در هر كارت ويزيت رديف افقي از سطح استوانه 132 عدد قالب يك كاراكر نصب شده است , در يك رديف 132 قالب A, در يك رديف 132 قالب B, و غيره . برتري چاپگر استوانه اي بر چاپگر زنجيره اي در اين است كه همه  كارت ويزيت كاراكترهاي يكسان از يك سطر را يكباره و با هم چاپ مي كند . چنان كه اگر يك سطر از متن شامل 12 عدد A باشد, همه اين 12 عدد A همزمان چاپ مي شوند , عوض كردن يا تغيير دادن فونتها در چاپگر استوانه اي راه جانشين كردن كارت ويزيت قالبها با استوانه جديد شدني است .

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، كارت، چاپ،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۲۵:۵۱

هتل بين المللي استقلال در زميني به مساحت 70 هزار متر مربع واقع در منطقه باغشهر تهران - دامنه سلسله جبال البرز - نه تنها بزرگترين هتل در زنجيره هتل استقلال هتلهاي پارسيان به شمار مي آيد بلكه به جهات گوناگون منحصر بفردترين هتل جمهوري اسلامي ايران است. همچنين داراي  2 برج غربي و شرقي هتل كه به ترتيب طي سالهاي 1341 و 1351 به بهره برداري رسيده است با مجموع  552 باب اتاق و سوئيت هاي مجلل و مجهز هتل استقلال به تمامي امكانات رفاهي و ارتباطي، سالن هاي برگزاري همايش ها و اجتماعات شغلي وخانوادگي با ظرفيت هاي متفاوت،  رستوران هاي لوكس ايراني و فرنگي دائمي و فصلي با هتل استقلال منوهاي غذايي بين المللي، مراكز تجاري متنوع و امكانات ورزشي به همراه بهره مندي از نيروهاي جوان و مجرب صنعت هتلداري تنها بخشي از وجه تمايز هتل پارسيان استقلال با ساير مراكز اقامتي و پذيرايي فعال در ايران است كه خاطره ماندگاري را براي همه ميهمانان محترم اين هتل رقم مي زند.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل استقلال، هتل استقلال تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۴:۲۰

موزه فرش ايران كه در خيابان كارگر شمالي ـ تقاطع دكتر فاطمي يا به عبارتي در ضلع شمالي پارك لاله و روبروي فروشگاه سپه خيابان فاطمي واقع شده رزرو هتل است‌ در ۱۳۵۶ افتتاح شد هدف از تشكيل اين موزه را مي‌توان پژوهش در. موزه فرش ايران شامل ساير محصولات رزرو هتل از قبيل گليم هم مي‌شود و طراح بناي اين موزه، از عبدالعزيز هتل استقلال فرمانفرمائيان است. ساختمان موزه فرش ايران معماري شكيل و چشم‌گيري دارد هتل استقلال كه آذين‌هاي نماي بيروني آن شبيه به دار قالي است‌. سطح نمايشي موزه مساحتي برابر 3400 مترمربع را در بر مي‌گيرد كه شامل دو تالار است و براي نمايش انواع قالي‌هاي دست بافت و رزرو هتل گليم مورد استفاده قرار مي ‌گيرد. طبقه همكف اين موزه براي هتل استقلال نمايش دائمي ۱۵۰ قطعه فرش و طبقه دوم آن براي برگزاري نمايشگاه‌هاي موردي و فصلي در نظر گرفته شده ‌است. مجموعه موزه فرش ايران شامل با ارزش‌ترين نمونه‌هاي قالي ايران از قرن نهم هجري تا دوره معاصر است و از منابع غني تحقيقي براي پژوهشگران و هنر دوستان به شمار مي آيد. معمولاً حدود ۱۳۵ تخته از شاهكارهاي قالي ايران‌، بافت مراكز مهم قالي‌بافي مانند كاشان‌، كرمان‌، اصفهان‌، رزرو هتل تبريز، خراسان‌، كردستان و جز آن‌ها، در تالار طبقه هم‌كف به معرض نمايش 

همچنين بهترين كتاب‌ها و نشريات و تحقيقات مربوط به فرش ايران و قالي‌هاي مشرق زمين به طوركلي و كتاب‌هايي در زمينه مذهب‌، هنر و ادبيات ايران در كتابخانه هتل استقلال موزه موجود است‌. در كنار كتابخانه‌، كتاب فروشي موزه نيز مشغول به كار است‌. همچنين براي استفاده از بازديدكنندگان موزه‌، فيلم‌ها و اسلايدهايي در زمينه قالي‌بافي و گليم و هنرهاي دستي ايران در سالن نمايش موزه به نمايش در مي آيد. همچنين هتل استقلال در اين نمايشگاه تابلوفرش هاي نفيس تبريزي، فرش تبريز به نمايش درمي آيد كه نظر هر بيننده‌اي  رزرو هتل را به خود جلب مي كند

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۴:۰۰

موزه عكسخانه ايران كه در ميدان هفت تير، رزرو هتل خيابان بهار شيراز، ميدان بهار تهران واقع شده ‌است، بدست سازمان فرهنگي هتل استقلال و هنري شهرداري تهران و با كوشش بهمن جلالي ساخته شده ‌است و اولين موزه تخصصي كاربردي در ايران و خاورميانه مي‌باشد كه براي فعاليت‌هاي عكسخانه در نظر گرفته شده است. اين موزه در ارديبهشت ماه 1374 در فضايي با مساحت 250 مترمربع تأسيس گرديد.  رزرو هتل موزه عكسخانه شهر شامل نمايشگاه شماره 1، نمايشگاه شماره 2، كتابخانه تخصصي عكاسي و لابراتوار رزرو هتل مي باشد. موزه عكسخانه شهر بخشي از همايشگاه جهاني تاريخ عكاسي است و متعلق به تمام ايرانياني است كه ميراث فرهنگي خود را پاس مي دارند و به عكاسي و تاريخ پرسرگذشت عكاسي در ايران علاقمند هستند . اين موزه با هدف گردآوري، حفاظت و نگهداري، آموزش و پژوهش هتل استقلال تخصصصي عكاسي و تاريخ عكاسي فعاليت مي كند، هرچند در طبقه بندي موزه اي تخصصي بودن موزه مطرح مي باشد ليكن از ابعاد تاريخي، علمي، هنري، مردم رزرو هتل شناسي، كاربردي و ارزشي قابل بررسي مي باشد از آنجا كه “عكسخانه” عنواني بوده است براي عكاسي‌هاي قديم، به همين دليل نام موزه عكاسي ايران با توجه به هتل استقلال پيشينه آن “موزه عكسخانه شهر” انتخاب شده است. اين موزه دائمي داراي بخش‌هاي مختلفي است كه به اقتضاي شرايط فضايي موجود براي فعاليت‌هاي عكسخانه در نظر گرفته رزرو هتل شده است. يكي از بخش‌هاي اين موزه دو نمايشگاه براي نمايش آثار مختلف در زمينه عكس و فيلم مي‌باشد. در نمايشگاه شماره يك دوربين‌هاي قطع بزرگ از هتل استقلال بدو اختراع تا سال 1900 ميلادي و ابزار و ادوات مختلف عكاسي جهت ظهور و ثبوت عكس قرار دارد. اين فضاي نمايشگاهي محل برپايي نمايشگاه‌هاي موقت يا دوره‌اي موزه از جمله نمايشگاه‌هاي عكس از عكاسان هتل استقلال معاصر و مجموعه‌داران خصوصي و همچنين نمايش عكس‌هاي رزرو هتل قديمي از آرشيو موزه مي‌باشد. در نمايشگاه شماره دو دوربين‌هاي قطع متوسط و كوچك مربوط به سال‌هاي 1900 تا 1970 ميلادي به نمايش گذاشته شده‌اند. علاوه بر اين پروژكتورهاي پخش اسلايد و چند دوربين فيلمبرداري نيز به چشم مي‌خورد. همچنين يك نمونه استوديوي قديمي نيز به زيبايي اين گالري افزوده است.

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۳:۴۶

موزه ساعت يا تماشاگه زمان كه نخستين رزرو هتل موزه ساعت در ايران است در خيابان وليعصر، خيابان سرلشگر فلاحي (زعفرانيه)، نبش چهارراه پرزين بغدادي واقع شده است. هتل استقلال موزه ساعت رزرو هتل در خرداد ماه 1378 خورشيدي افتتاح شد در محوطه اي به مساحت شش هزار متر مربع و با عمارتي هفتصد متري سازماندهي و آغاز به كار نمود. نماي ظاهري ساختمان موزه ساعت جذابيت اين مجموعه دو چندان نموده است. رزرو هتل  موزه ساعت يا تماشاگه زمان از موزه‌‌هاي وابسته به اداره كل موزه‌هاي هتل استقلال بنياد مستضعفان است و در آن ابزارهاي زمان‌سنجي به نمايش گذاشته شده ‌اند. در واقع تماشاگه زمان مكاني است كه بخشي از تلاش‌هاي چندين هزار ساله بشري رزرو هتل در زمينه ساخت انواع ابزارهاي سنجش زمان را در معرض ديد رزرو هتل علاقمندان قرار داده است. هتل استقلال اين موزه با فراهم آوردن زمينه اي مناسب به موضوعاتي چون مفهوم زمان، ديدگاه اقوام و ملل مختلف و نگرش آنها نسبت به زمان و چگونگي تكامل صنعت ساعت و ساعت سازي پرداخته است. فضاي باز موزه ساعت : در بخش فضاي باز اين موزه، ماكت انواع ساعت هاي ابتدايي نظير ساعت هتل استقلال هاي آفتابي، آبي، شني، سوختي و آبي مكانيكي به چشم مي‌خورد كه بازديدكنندگان مي‌توانند از نزديك با شكل و نحوه كاركرد ساعت هاي بسيار قديمي آشنا شوند. نمايش ابزار هاي زمان سنجي به سه بخش ساعت هاي ابتدايي، ساعت هاي مكانيكي وزنه اي و كوكي و ساعت هاي قابل حمل (جيبي و مچي) تقسيم شده است. طبقات موزه ساعت : در داخل ساختمان موزه كه از دو طبقه تشكيل شده، هتل استقلال سير تكامل انواع ساعت هاي مكانيكي رزرو هتل متعلق هتل استقلال به قرن هفدهم تا بيستم ميلادي در معرض نمايش قرار گرفته است، ساعت هايي نظيرساعت شاهيني، آونگي، روميزي، ديواري و ايستاده كه هر يك از آنها تلفيقي از هنر و صنعت ساعت سازي هتل استقلال را به تصوير مي‌كشد. گويي هنرهاي مختلفي همچون مجسمه سازي، ميناكاري، معرق و … در چرخ دنده‌هاي زمان تجلي يافته اند.

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۳:۲۹

موزه پست و مخابرات اولين موزه پستي و مخابراتي هتل استقلال كشور به سال 1311 (ه.ش) بازمي گردد نخستين موزه پستي و تلگرافي با الگوبرداري از موزه‌هاي رزرو هتل  تخصصي اروپايي، تاسيس گرديد اين بنا در 1307 ش‌، در زمان وزراي قديم پست‌، صوراسرافيل و نظام‌الدين حكمت‌، با صرف هزينه رزرو هتل پانصد هزار تومان و با مساحت 15000 متر مربع در خيابان سپه (خيابان امام خميني، سر در باغ ملي‌) تأسيس گرديد. محل اين موزه قسمتي از ساختمان وزارت پست و تلگراف (تلگرافخانه) واقع در رزرو هتل  ضلع جنوبي ميدان هتل استقلال توپخانه سابق مقابل عمارت شهرداري قرار داشت كه در حال حاضر تخريب گرديده است. بناي اداره پست (موزه ارتباطات فعلي) از ابنيه دوره پهلوي اول و بناهاي مهم منطقه باغ ملي به شمار مي‌آيد. بخش گمركات امانات هتل استقلال پستي در بهمن ماه 1369 با زير بناي حدود 6000 متر مربع پس از احيا و بازسازي ساختمان به موزه پست تبديل گرديد و در سال 1378 به موزه پست و مخابرات تغيير نام داد. موزه پست  رزرو هتل  و مخابرات از دو طبقه متشكل از سالن‌ها و غرفه‌هاي متعدد تشكيل شده است. هتل استقلال در موزه پست نمونه‌هايي از قديمي‌ترين نوشت‌افزارها و ارسال مرسولات پستي و چاپاري تلفن‌هاي اوليه (مشهور به هندلي با مراكزي ۲۰ و ۳۰ شماره‌اي) تلگرام هاي مورس، تمبرها هتل استقلال و ديگر ابزار ارتباطات و مخابرات از كبوتر نامه بر تا ماهواره به رزرو هتل  نمايش گذاشته شده است. موزه پست و مخابرات از هشت غرفه تشكيل گرديده است كه در دو طبقه بنا قرار گرفته‌اند. طبقه اول شامل غرفه‌هاي تشريفات هتل استقلال يا وزرا است كه شامل تصاويري از وزراي پست و تلگراف و تلفن‌، از اولين وزير تلگراف‌، علي قلي خان مخبرالدوله (1255 ش / 1293 ق‌) تا وزير وقت است‌. سالن تمبرهاي داخلي شامل 1100 سري تمبر از سه دوره قاجاريه‌، پهلوي و جمهوري اسلامي است و نيز دو ويترين مربوط به كليشه رزرو هتل  اديسون و كليشه تمبر احمدشاه و در انتهاي سالن‌، ماكت هتل استقلال پستچي زمان قاجاريه و نمادي از كوچه پست قرار دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۳:۱۶

موزه خودرو تهران يا تماشاگه خودرو اولين و بزرگ ترين موزه خودرو هتل استقلال در ايران است كه در سال 1382 راه‌اندازي شد در حال حاضر 45 خودروي كلاسيك و دو كالسكه رزرو هتل در آن نگهداري مي ‌شود. موزه خودرو تهران در ميدان آزادي، جاده مخصوص كرج، بين كيلومتر 10 و 11 نبش خيابان 25 جنب فروشگاه سپه واقع شده است. در سال 1279 اولين خودرو توسط مظفرالدين شاه قاجار وارد كشور شد. رزرو هتل  اين در حالي است كه استفاده از خودرو تا سال 1305 مختص دربار بود و از اين سال به بعد خودرو مورد هتل استقلال توجه عامه مردم قرار گرفت و به اين طريق خودروهاي وارد شده به كشور افزايش يافت.جالب است بدانيد در حدود 120 سال پيش كالسكه اي سلطنتي در وين به دستور ناصرالدين شاه ساخته مي شود اما شايد ناصرالدين شاه هيچ گاه فكر نمي كرد در شاه عبدالعظيم توسط ميرزا رضاي كرماني ترور شود و در راه بازگشت جنازه اش به صورت رزرو هتل  نمادين در همان كالسكه هتل استقلال نشانده شود تا اوضاع و شرايط متشنج نشود. با ورود به سالن هتل استقلال تماشاگه كنار در ورودي موزه سمت راست دو كالسكه قديمي‌متعلق به 150 سال پيش خود نماي مي‌كند، اولين كالسكه كه به رنگ آبي فيروزه‌اي و طلايي مزين شده و به كالسكه نادري معروف است كه به سفارش ايران در وين ساخته شده و كالسكه دوم رزرو هتل  نيزكه به كالسكه تاج‌گذاري شناخته مي‌شود و در اتريش ساخته شده است؛ اين كالسكه نيز در زمان قاجار به رنگ آبي فيروزه‌اي و طلايي مزين بود؛ اما در زمان پهلوي رنگ آن به مشكي و طلايي هتل استقلال تغيير كرد.سمت چپ سالن نيز قديمي‌ترين خودروي موجود در ايران كه يك موريس آكسفورد قرمز رنگ است خود نمايي مي‌كند؛ اين خودرو رزرو هتل  كه در سال 1912 توليد شده به موتوري با ظرفيت 1018سي سي مجهز است كه 10 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند. در كنار موريس آكسفورد، رولز رويس اولين خودروي كه توسط احمد شاه قاجار وارد كشور شده آرام گرفته است. در مجموع از اين خودرو هشت هزار دستگاه در سال 1906 توليد شده كه از ويژگي‌هاي جالب اين خودرو رزرو هتل  مي‌توان به اين نكته اشاره كرد كه خودرو مذكور از قابليت روشن شدن با هندل و سويچ برخوردار است. اين خودرو مجهز به موتور شش سيلندر خطي است و حداكثر سرعت آن 80 كيلومتر در ساعت هتل استقلال مي‌باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۲:۵۸

ﻣﻮزه ﺗﻨﻮع زﯾﺴﺘﯽ پرديسان تهران در فضايي با مساحت داخلي 1800 متر مربع در شمال غربي تهران در شهرك غرب، بزرگراه همت، بعد از پل يادگار امام، داخل  واقع شده رزرو هتل است و در فروردين 13833 افتتاح گرديده  است. ﻣﻮزه ﺗﻨﻮع زﯾﺴﺘﯽ پرديسان با تاكيد بر اهميت و ارزش تنوع زيستي و در راستاي وظايف قانوني سازمان حفاظت محيط زيست ايجاد شده است و هدف مديريت موزه همواره اين رزرو هتل بوده است كه با استفاده از كادر كارشناسان خود نقش موثري در تحقيقات، اطلاع رساني و آموزش براي گروه هاي مختلف رزرو هتل  سني و علاقه مندان به محيط زيست ايفا نمايد. اﯾﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺑﺼﻮرت ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﺗﺨﺼﺼﯽ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎي ﮔﯿﺎﻫﯽ، ﺟﺎﻧﻮري و ﻧﻤﻮﻧﻪ هتل استقلال ﻫﺎي ﺳﻨﮓ و ﮐﺎﻧﯽ و ﻓﺴﯿﻞ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻓﻀﺎي داﺧﻠﯽ ﻏﺮﻓﻪ ﻫﺎي ﻣﻮزه ﺗﻨﻮع زﯾـﺴﺘﯽ رزرو هتل ﺑـﺎ اﻟﻬـﺎم از ﻃﺒﯿﻌـﺖ اﯾـﺮان، ﺟﻬـﺎن و زﯾـﺴﺘﮕﺎﻫ ﻬﺎي ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺟﺎﻧﻮران ﻃﺮاﺣﯽ و ﻓﻀﺎﺳﺎزي ﺷﺪه اﺳﺖ. در ﻣﻮزه ﺗﻨﻮع زﯾﺴﺘﯽ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﻨﺪي ﺑﺮاﺳﺎس ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻗﺎره اي – زﯾﺴﺘﮕﺎﻫﯽ ﺑﻮده ﮐﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎي ﻣﺘﻌﺪد در ﻏﺮﻓﻪ ﻫﺎي هتل استقلال ﻣﺨﺘﻠﻒ رزرو هتل ﻋﺮﺿﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ هتل استقلال ﻏﺮﻓﻪ ﻫﺎي ذﯾﻞ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ـ ﻏﺮﻓﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎي ﻣﻨﻘﺮضﺷﺪه اﯾﺮان : اﯾﻦ ﻏﺮﻓﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﻫﺎي ﺷﯿﺮاﯾﺮاﻧﯽ و ﺑﺒﺮ ﺧﺰري اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان دو ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﻨﻘﺮض ﺷﺪه اﯾﺮان ﻃﯽ ﯾﮏ ﻗﺮن اﺧﯿـﺮ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه اﻧﺪ.ـ ﻏﺮﻓﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎي ﮐﻤﯿﺎب اﯾﺮان : ﺷﺎﻣﻞ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ از ﻃﺮف ﺳﺎزﻣﺎن هتل استقلال ﻣﺤﯿﻂزﯾﺴﺖ ﺗﺤﺖ رزرو هتل ﺣﻔﺎﻇﺖ ﻗﺮاردارﻧﺪ ﮐﻪ ازآن ﺟﻤﻠﻪ مي ﺘﻮان ﺑﻪ ﯾﻮز ﭘﻠﻨﮓ آﺳﯿﺎﯾﯽ، ﮐﺮوﮐﻮدﯾﻞ ﭘﻮزهﮐﻮﺗﺎه اﯾﺮاﻧﯽ،ﻫﻮﺑﺮه، ﺳﯿﺎه ﺧﺮوس و ﺧﺮس ﺳﯿﺎه آﺳﯿﺎﯾﯽ اﺷﺎره ﻧﻤﻮد. ـ ﻏﺮﻓﻪ ﺗﻨﻮع زﯾﺴﺘﯽ اﯾﺮان : اﯾﻦ ﻏﺮﻓﻪ در ﺑﺮﮔﯿﺮﻧﺪه ﺗﻌﺪاد زﯾﺎدي از ﮔﻮﻧﻪ ﻫـﺎي ﭘﺴﺘﺎﻧﺪاران، ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن و ﺧﺰﻧﺪﮔﺎن اﯾـﺮان ﺑـﻮده ﮐـﻪ ﻧﺸﺎن دﻫﻨـه ﮐﺜﺮت ﺗﻨﻮع زﯾﺴﺘﯽ ﮐﺸﻮرﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. هتل استقلال از اﯾﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋـﻪ ﻣـﯽ رزرو هتل ﺗـﻮان ﺑـﻪ ﮔـﻮزن زرد اﯾﺮاﻧـﯽ و ﮔﻮر اﯾﺮاﻧـﯽ ﺑـﻪ ﻋﻨـﻮان هتل استقلال ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎي ﺷﺎﺧﺺ اﯾﺮان و ﮐﻞ ﺑﯿﺴﺘﻮن ﮐﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ داراي رﮐﻮرد ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ، اﺷﺎره ﻧﻤﻮد.

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۶:۵۲:۴۳

باغ موزه گياه شناسي در سال 1347 افتتاح شد و در تهران – باغ ملي ايران در اتوبان تهران كرج، خروجي پيكان شهر (مترو ايران خودرو) 20 متري دوم، شهيد رزرو هتل گودرزي ، بلوار گياه شناسي واقع شده است. عمليات اجرايي باغ گياهشناسي ملي ايران در سال ۱۳۴۷ با واگذاري قطعه زميني از مراتع ملي شده در اراضي چيتگر واقع در كنار اتوبان تهران- كرج آغاز گرديده و مراحل نهائي خود را طي هتل استقلال مي كند. رزرو هتل مساحت باغ حدود ۱۴۵ هكتار مي‌باشد. ارتفاع آن از سطح دريا ۱۳۲۰ متر بوده و داراي آب و هواي نيمه خشك و ميزان بارندگي متوسط ساليانه حدود ۲۴۰ ميليمتر است. حداكثر دماي هوا در ماه هاي تير و مرداد به ۴۳-۴۲ درجه سانتيگراد و حداقل دماي هوا در زمستان به پائين تر از ۱۰ درجه سانتيگراد مي رسد. طرح جامع باغ به نحوي پيش بيني گرديده است رزرو هتل كه نشان دهنده الگويي از باغهاي ايران باشد. به  هتل استقلال اين منظور يك ميدان در مركز باغ پيش بيني شده كه چهار بلوار در چهار جهت آن مي‌پيوندد. باغ گياه شناسي ملي ايران شامل ۳۰۰۰ گونه از انواع گياهان درختچه‌اي، بوته‌اي و درختي است. اين موزه زنده از رويشگاه‌هاي گوناگون ايران نظير كوهستاني البرز و زاگرس، جنگلي خزري و بيابان ها و همچنين رويشگاه هاي مهم جهان نظير اروپا، آمريكا، آسيا (هيماليا، چين و ژاپن)  رزرو هتل تشكيل شده است. علاوه بر آن در اين باغ قطعات تخصصي نظير گياهان دارويي و صنعتي، آربراتوم، گياهان پياز دار ايران و باغ ميوه ايراني و همچنين قطعات آموزشي ـ نمايشي شامل هتل استقلال باغ هاي سنگي و صخره‌اي، باغ هاي نمايشي، آبشار ها و درياچه‌ها وجود دارد. همچنين باغ گياه شناسي به عنوان ذخيره ژنتيكي گياهان در معرض خطر انقراض رزرو هتل مورد استفاده قرار مي گيرد. با بهره گيري از روش هاي مختلف علمي، امكان شناخت گونه‌هاي گياهي كشور فراهم گشته و محدوده پراكنش آنها تعيين مي‌گردد. تحقيق در زمينه روش هاي تكثير و پرورش گونه‌هاي با ارزش از نظر حفاظتي و اقتصادي از موضوعات هتل استقلال ديگري است كه در باغ هاي گياهشناسي به آن پرداخته مي شود. علاوه بر اهداف تحقيقاتي و علمي كه دارد هدف از احداث باغ گياه شناسي، هتل استقلال ايجاد مجموعه اي از گياهان بومي و غير بومي در فضاي باز يا در گلخانه ها است. باغ گياه شناسي نقش مهمي در زمينه تحقيقات علوم گياهي رزرو هتل و باغباني، آموزش عمومي و آشنا ساختن هتل استقلال مردم با اهميت و تنوع گياهان و لزوم حفاظت از آنها را بر عهده دارد. 

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل استقلال، تهران،

[ ۱ ][ ۲ ]