در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
چاپ
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/11/29  ساعت: ۰۷

 

در زمان حكومت محمد رضا پهلوي، دستگاه چاپ افست به تدريج جاي چاپ سنگي و سربي را گرفت و دوران كتابهاي خطي با جلد چرمي به سرآمد در قيمت طراحي آن زمان دستگاه فتوكپي به بازار آمده، اما هنوز همگاني نشده بود. مدارس و برخي ادارات به يك دستگاه پليكپي مجهز بودند كه در اتاقي مجزا نگهداري ميشد در مغازههاي نوشتافزار نوعي كاغذ وجود داشت كه به آن كاغذ استنسيل ميگفتند. روي اين كاغذ خط مينوشتند يا نوشته را تايپ ميكردند، سپس با دستگاه پليكپي دستنوشته را به هر تعداد كه لازم بود تكثير ميكردنداوايل انقلاب يكي از گروههاي سياسي چپ، كتاب سادهاي با جلد سفيد منتشر كرده بود و در آن دستور ساخت انواع بمبدستساز و يك ماشين چاپ ساده را آورده بودنداين ماشين چاپ، يك چهارچوب چوبي داشت كه به آن پارچهي ململ ميبستند و اين چهارچوب با لولا به يك صفحهي چوبي كه اندكي از قطع ورقهي امتحاني بزرگتر بود وصل ميشد كاغذ استنسيل را به پارچهي ململ متصل ميكردند و با غلطكي كه با سادهترين وسايل ساخته قيمت چاپ شده بود، مركب را به طور يك دست روي پارچه پخش ميكردند. مركب از تار و پود پارچه ميگذشت و حروف كاغذ استنسيل را روي كاغذدر زمان حكومت محمد رضا پهلوي، دستگاه چاپ افست به تدريج جاي چاپ سنگي و سربي را گرفت و دوران كتابهاي خطي با جلد چرمي به سرآمد  در آن زمان دستگاه فتوكپي به بازار آمده، اما هنوز همگاني نشده بود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/11/29  ساعت: ۰۷

 

پوستر ازجمله سوژه‌هاي موردعلاقه من  جهت طراحي است چون قوانين آن با بكارگيري روش‌هاي مختلف قابل‌انعطاف هستند و ازاين‌رو مي‌توان  چاپ تراكت خلاقانه و جسورانه عمل كرد و احساسات همگان را برانگيخت. برخي از پوسترها نظير چاپ تراكت پوسترهايي مربوط به موسيقي و وقايع، انسان را هيجان‌زده مي‌كنند و برخي ديگر تنها چاپ تراكت منبعي چاپ كارت ويزيت براي اطلاعات هستند. نكته اصلي در طراحي پوستر، ايجاد تعادل و هماهنگي بين عنوان،  چاپ تراكت كپي، تصاوير و آرم‌هاست. وقتي اين مورد محقق شد يك پوستر ايده آل خواهيد داشت.شناخت چاپ تراكت نوع مخاطب و نوع محصول / خدمات / حوادث اولين جز از اطلاعات منتقدانه براي يك چاپ تراكت پوستر بشمار مي‌رود. بعد از آن حالات، احساسات يا عكس‌العمل‌هايي كه از طريق چاپ تراكت رنگ‌ها، فونت و شكل‌ها هدايت مي‌شوند كار را تمام مي‌كند.در ادامه، ۲۵ نكته عنوان‌شده كه با بكارگيري آنها مي‌توان تم يك طراحي كه حاوي پيام پوستر است را دريافت كرد. ۱- استفاده از رنگ‌ها در جهت توليد انرژي، استنباط تم و جلب‌توجه رنگ يك جنبه از انرژي است كه طيف وسيعي دارد. رنگ‌ها چاپ تراكت با توليد انرژي بر درك تم طراحي و جلب‌توجه نقش بسزايي دارد. با توجه به موضوع پوستر،   چاپ تراكت رنگ‌ها ممكن چاپ تراكت است پررنگ، نامحسوس و يا رمانتيك باشند. شما مي‌توانيد با همه رنگ‌ها كار كنيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/11/29  ساعت: ۰۷

 

هدف از اين پژوهش رزرو هتل بررسي وضعيت كيفيت خدمات هتل ها و رضايت مشتريان در شهر مشهد است. با مطالعه تحقيقات رزرو هتل پيشين مدل مفهومي خاصي طراحي شد و كيفيت خدمات هتل ها با استفاده چاپ از مدل آميخته رزرو هتل «بومز و بيتنر» مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته است. در اين پژوهش، با استفاده از بررسي اسناد رزرو هتل و مدارك و پرسشنامه محقق ساخته، داده هاي مورد نياز از 196 نفر از مشتريان هتل هاي شهر رزرو هتل مشهد و 90 نفر از مديران و كارشناسان اين هتل ها جمع آوري گرديد. نتايج تحقيق نشان مي دهد رزرو هتل كه در مجموع كيفيت خدمات هتل هاي شهر مشهد در حد قابل قبولي قرار دارد و مشتريان رزرو هتل از كيفيت خدمات ارائه شده راضي هستند. بين ديدگاه مشتريان، مديران و كارشناسان تفاوت رزرو هتل وجود دارد. همچنين آميخته رزرو هتل «مكان» داراي بيشترين اهميت و آميخته «قيمت» داراي كمترين رزرو هتل اهميت است

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/4/18  ساعت: ۱۶

 

- چاپ اطلاعات متغير (Variable Data Printing): چاپ اطلاعات چاپ متغير از بزرگ‌ترين امكاناتي است كه يك جريان كاملا ديجيتال مي‌تواند چاپ در اختيار قرار دهد. زماني كه هر صفحه وارد مرحله چاپ مي‌شود يك كامپيوتر به چاپگر مي‌گويد چگونه اطلاعاتي را كه به صورت بيت وارد چاپگر شده است خروجي بگيرد. نه كامپيوتر و نه دستگاه چاپ به اينكه بيت‌ها شبه يكديگر هستند يا خير اهميت چاپ نمي‌دهد.در نتيجه به وسيله يك پايگاه اطلاعات (Data Base) مي‌توان در هر برگ چاپ محتويات متني و حتي تصويري متفاوت از برگ ديگر به چاپ رساند. به گفته پروفسور فرانك رومانو استاد انستيتوي تكنولوژي چاپ روچستر: «چاپ ديجيتال خدمات جنبي مي‌آورد.خدمات چاپ جديدي نظير پايگاه داده‌رساني، ارسال اطلاعات شخصي‌سازي شده جز ارزش‌هاي افزوده هستند و به همين دلايل است كه روند رشد فرايندهاي سنتي كند شده و به عكس چاپ ديجيتال رو به پيشرفت است.»

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/4/18  ساعت: ۱۶

 

در چاپ ديجيتال به دليل چاپ تراكت حذف پليت و چاپ مستقيم از كامپيوتر روي كاغذ و امكان كاليبراسيون دستگاه امكان چاپ در تيراژ محدود حتي يك نسخه با چاپ تراكت هزينه پايين وجود دارد به همين دليل اين روش چاپ ديجيتال براي مصارفي مثل تهيه نمونه و يا چاپ محصولات كم تعداد و سريع كاربرد زيادي دارد.يك چاپگر ديجيتال براي چاپ ميليون‌ها برگ ساخته نشده است، بلكه بايد چاپ تراكت بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهايتاً هزاران برگ چاپ كند - كه البته اينكار را خيلي خوب انجام مي‌دهد - بنابراين با توجه به هزينه تمام شده و سرعت كار، چاپ ديجيتال براي چاپ در تيراژ محدود عملياتي و مقرون به صرفه مي‌باشد.البته از سال 2010 فناوري‌هاي نوين در چاپ ديجيتال به كار گرفته شد كه با استفاده از تكنولوژي نانو در جوهر و همچنين تغيير چاپ تراكت سيتم پاشش جوهر، چاپگرهاي ديجيتال جوهرافشان توانستند بسياري از محدوديت‌ها را در زمينه سرعت و هزينه توليد كنار بزنند.در چاپ ديجيتال چاپ تراكت با توجه به وجود امكان چاپ در تيراژ محدود شما مي‌توانيد هر نسخه از محصول چاپي خود را متفاوت با نسخه قبلي چاپ كنيد. به عنوان مثال شما مي‌توانيد كارت‌تبريك‌هاي شخصي شده با تصاوير مختلف و يا كارت  چاپ تراكت پرسنلي با طرح‌هاي مختلف را در هر دور چاپ كنيد.همچنين اين قابليت به شما امكان چاپ چاپ تراكت اطلاعات متغير را مي‌دهد. يعني مي‌توانيد در هر نسخه چاپي خود اطلاعات متغيري را چاپ كنيد اين چاپ تراكت اطلاعات مي‌تواند شماره سريال و يا نام گيرنده و يا تصوير هر فرد باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/4/18  ساعت: ۱۶

 

چاپ ديجيتال به طور اساسي با روش‌هاي چاپ ديگر مانند افست، فلكسو و گراور متفاوت است. اين تفاوت از زماني آغاز مي‌شود كه محمل يا واسطه چاپي در اين شيوه  چاپ كارت ويزيت حذف شده و تشكيل تصوير براي هر نوبت چاپ، مستقل از نوبت قبلي و بعدي خود انجام مي‌شود. حذف واسطه‌هاي چاپي علاوه بر كاهش هزينه و زمان آماده‌سازي، مفهوم و قابليت‌هاي جديدي براي چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت ايجاد مي‌كند كه به طور عمده در روش‌هاي ديگر موجود نيست.در چاپ‌هاي تيراژ بالا، چاپ عرفي (Conventional) محمل چاپي توليد مي‌شود و كپي‌هاي متعددي از آن نمونه چاپ كارت ويزيت و مشابه هم چاپ و براي ايجاد تصاوير مختلف يا تغييرات آن به محمل‌هاي چاپي جديد نياز دارد، لازم به ذكر است كه در روش ديجيتال بعد از تهيه فايل چاپي و چاپ آن براي كپي كردن نمونه بعدي، تمام كار نياز به بازسازي دوباره چاپ كارت ويزيت دارد كه به چاپ برسد. پس ايجاد تغييرات در كپي جديد امكان‌پذير مي‌باشد. قابليت‌هاي چاپ ديجيتال با ديدگاه چاپ‌هاي عرفي و پرتيراژ متفاوت است كه مي‌تواند مكمل چاپ كارت ويزيت اين روش‌ها باشد.تفاوت اصلي بين چاپ ديجيتال و روش‌هاي سنتي چاپ مثل ليتوگرافي و چاپ افست، فلكسوگرافي، گراور، يا لترپرس چاپ كارت ويزيت در استفاده نكردن از پليت‌هاي چاپ است كه در نتيجه مراحل آماده سازي پيش چاپ كارت ويزيت از چاپ سريع‌تر و ارزان‌تر هستند. مرسوم‌ترين روش‌ها شامل چاپگرهاي جوهرافشان چاپ كارت ويزيت و ليزري هستند كه پيگمنت يا تونر را بر روي زمينه‌هاي متنوعي همچون كاغذ، كاغذ عكاسي، كانواس يا بوم، چوب، فوم، شيشه، سنگ و... مي‌نشانند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/4/18  ساعت: ۱۶

 

چاپ ديجيتال يكي از روش‌هاي تبديل كارت ويزيت تصاوير ديجيتال به محصولات چاپي است. اين روش معمولاً شامل چاپ حرفه‌اي در تيراژهاي كم تعداد توسط نشر روميزي و ديگر كارت ويزيت منابع ديجيتال است كه بوسيله چاپگرهاي لارج‌فرمت و يا چاپگرهاي ليزري و جوهرافشان حرفه‌اي انجام كارت ويزيت مي‌شود. چاپ ديجيتال داراي هزينه بيشتري براي چاپ هر صفحه در مقايسه با روش‌هاي سنتي مثل چاپ افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولاً با صرفه جويي در هزينه‌هاي ديگري كه در تهيه پليت هاي چاپ انجام كارت ويزيت مي‌شوند براي تيراژهاي كم تعداد جبران مي‌شود. اين روش امكان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ كارت ويزيت محدود را فراهم مي‌آورد و امكان تغيير تصاوير و محتويات صفحه (اطلاعات متغير) در هر برگ چاپي را در اختيار مي‌گذارد. صرفه‌جويي كارت ويزيت در نيروي انساني و توان رو به گسترش ماشين‌هاي چاپ ديجيتال در بالا بردن كارت ويزيت كيفيت، پايين آمدن هزينه تمام شده هر برگ چاپي و بالا رفتن تيراژ به اين معناست كه چاپ ديجيتال در حال رسيدن به نقطه رقابت با چاپ افست و كارت ويزيت حتي پيشي‌گرفتن از آن است. پس به طور كلي مي‌توان گفت كه چاپ ديجيتال نوعي چاپ است كه در آن بجاي بهره‌گيري از دستگاه‌ها و ماشين‌آلات دستي و نيمه اتوماتيك افست از دستگاه‌ها و ماشين‌آلات كارت ويزيت ديجيتال و تمام اتوماتيك استفاده مي‌شود و موجب كاهش بسيار زياد در زمان چاپ و همچنين بالا رفتن كيفيت چاپ مي‌شود گفتني است كه در روش چاپ ديجيتال كيفيت بدست آمده به مراتب بالاتر از چاپ افست مي‌باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/4/18  ساعت: ۱۶

 

استفاده از ابزارهاي الكترونيكي تراكت و ديجيتالي به عنوان جزيي از فناوري مدرن در تراكت جهان، بخشي جدايي‌ناپذير از زندگي بشر به شمار مي‌رود كه تكميل اين ابزارها  تراكت در آينده مي‌تواند جنبه‌هاي مختلف زندگي انسان را متحول سازد. در حال حاضر ابزارها و توليداتي كه بر پايه فناوري توليد تراكت شده‌اند (از جمله انواع تجهيزات الكترونيكي و ديجيتالي) به يكي از مهم‌ترين جنبه‌هاي تراكت حيات انسان تبديل شده‌اند كه نبود يكي از اين تجهيزات مي‌تواند اختلالاتي گاه غير‌قابل‌جبراني در روند زندگي به وجود آورد.چاپ ديجيتال، تكنولوژي نوظهوري در عرصه چاپ بوده و هست كه براي بالا بردن كيفيت و كاهش تراكت هزينه صنعت چاپ به وجود آمده است و انصافا هم كه نقش تاثيرگذاري در اين عرصه داشته است. در اين شماره به معرفي هرچه بيشتر اين تراكت تكنولوژي خواهيم پرداخت و از ويژگي‌هاي چاپ ديجيتال برايتان خواهيم گفت.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1396/2/11  ساعت: ۱۵

چاپ ديجيتال چيست؟ چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت يكي از روش هاي تبديل چاپ تراكت تصاوير ديجيتال به محصولات چاپي است.اين روش معمولا شامل چاپ حرفه اي در تيراژهاي كم تعداد توسط نشر روميزي و ديگر منابع ديجيتال است كه بوسيله چاپگرهاي لارج فرمت و يا چاپگرهاي ليزري و جوهرافشان حرفه اي انجام مي شود.چاپ ديجيتال داراي هزينه بيشتري براي چاپ هر صفحه در مقايسه با روش هاي سنتي مثل چاپ افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولا با صرفه جويي در هزينه هاي چاپ كارت ويزيت ديگري كه در تهيه پليت هاي چاپ انجام مي شوند براي تيراژهيا كم تعداد جبران مي شود.اين روش امكان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ محدود را فراهم چاپ تراكت مي آورد و امكان تغيير تصاوير و محتويات صفحه(اطلاعات متغير) در هر برگ چاپي را در اختيار مي گذارد.صرفه جويي در نيروي انساني و توان رو به گسترش  چاپ كارت ويزيت ماشين هاي چاپ ديجيتال در بالا بردن كيفيت،پايين آمدن هزينه تمام شده هر برگ چاپي و بالا رفتن تيراژ به اين معناست كه چاپ ديجيتال در حال رسيدن به نقطه رقابت با چاپ افست و حتي پيشي گرفتن از آن است. پس به طور كلي مي توان گفت كه چاپ ديجيتال نوعي چاپ است كه در آن بجاي بهره گيري از دستگاه ها چاپ تراكت و ماشين آلات دستي و نيمه اتوماتيك افست از دستگاه ها چاپ تراكت و ماشين آلات ديجيتال و تمام اتوماتيك استفاده مي شود و موجب كاهش بسيار زياد در زمان چاپ و همچنين بالا رفتن كيفيت چاپ مي شود گفتني است كه در روش چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت كيفيت چاپ تراكت بدست آمده به مراتب بالاتر از چاپ افست مي باشد. در حال حاضر منظور از چاپ ديجيتال در بازار چاپ،عمدتا چاپ تونري با استفاده از انواع چاپگرهاي ليزري حرفه اي چاپ كارت ويزيت بر روي انواع كاغذ است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1395/11/18  ساعت: ۱۵

در قسمت زير نقص هايي را كه براي چاپگر قيمت طراحي بوجود مي آيد را بررسي قيمت چاپ مي كنيم.پس از روشن شدن چاپگر،چاپگر شروع به چاپ نمي كند. در اين قسمت احتمال اين است كه سيم برق چاپگر كار نمي كند. براي رفع مشكل،اتصالات سيم برق را بررسي مي كنيم همچنين سالم بودن سيم برق را هم امتحان مي كنيم.  احتمال ديگر ممكن است اين است كه اتصالات برق معيوب است. كه در صورت بروز چنين قيمت طراحي مشكلي تمام اتصالات برق را بررسي كنيد. احتمال ديگر اين است كه فيوز باز است.مطمئن شويد كه فيوز در سر جايش قرار گرفته است. يا قيمت چاپ اين كه امتحان كنيد كه فيوز سالم است قيمت چاپ، اگر فيوز سوخته بود بايد آن را عوض كنيد. در قسمت چاپ، چيزي چاپ نمي شود. ممكن است كه چاپگر كاغذ نداشته باشد.  قيمت طراحي براي رفع اين مورد بايد دوباره كاغذ را بار كرد و كليد READYرا فشار داد. يا اينكه ممكن اسن پوشش دستگاه باز باشد، كه قيمت چاپ در اين صورت بايد پوشش را بست و دكمه Readyرا بزنيم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1395/11/18  ساعت: ۱۵

 نمونه ديگري از چاپگرهاي ضربه اي است . كاراكترها به صورت قالبهاي سخت رويز سطح يك استوانه ثابت شده اند . استوانه به مانند يك نورد و در وضع افقي قرار دارد و در هر كارت ويزيت رديف افقي از سطح استوانه 132 عدد قالب يك كاراكر نصب شده است , در يك رديف 132 قالب A, در يك رديف 132 قالب B, و غيره . برتري چاپگر استوانه اي بر چاپگر زنجيره اي در اين است كه همه  كارت ويزيت كاراكترهاي يكسان از يك سطر را يكباره و با هم چاپ مي كند . چنان كه اگر يك سطر از متن شامل 12 عدد A باشد, همه اين 12 عدد A همزمان چاپ مي شوند , عوض كردن يا تغيير دادن فونتها در چاپگر استوانه اي راه جانشين كردن كارت ويزيت قالبها با استوانه جديد شدني است .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :esteglalrezevhotel
تاريخ: 1395/11/16  ساعت: ۱۵

موزه پست و مخابرات اولين موزه پستي و مخابراتي هتل استقلال كشور به سال 1311 (ه.ش) بازمي گردد نخستين موزه پستي و تلگرافي با الگوبرداري از موزه‌هاي رزرو هتل  تخصصي اروپايي، تاسيس گرديد اين بنا در 1307 ش‌، در زمان وزراي قديم پست‌، صوراسرافيل و نظام‌الدين حكمت‌، با صرف هزينه رزرو هتل پانصد هزار تومان و با مساحت 15000 متر مربع در خيابان سپه (خيابان امام خميني، سر در باغ ملي‌) تأسيس گرديد. محل اين موزه قسمتي از ساختمان وزارت پست و تلگراف (تلگرافخانه) واقع در رزرو هتل  ضلع جنوبي ميدان هتل استقلال توپخانه سابق مقابل عمارت شهرداري قرار داشت كه در حال حاضر تخريب گرديده است. بناي اداره پست (موزه ارتباطات فعلي) از ابنيه دوره پهلوي اول و بناهاي مهم منطقه باغ ملي به شمار مي‌آيد. بخش گمركات امانات هتل استقلال پستي در بهمن ماه 1369 با زير بناي حدود 6000 متر مربع پس از احيا و بازسازي ساختمان به موزه پست تبديل گرديد و در سال 1378 به موزه پست و مخابرات تغيير نام داد. موزه پست  رزرو هتل  و مخابرات از دو طبقه متشكل از سالن‌ها و غرفه‌هاي متعدد تشكيل شده است. هتل استقلال در موزه پست نمونه‌هايي از قديمي‌ترين نوشت‌افزارها و ارسال مرسولات پستي و چاپاري تلفن‌هاي اوليه (مشهور به هندلي با مراكزي ۲۰ و ۳۰ شماره‌اي) تلگرام هاي مورس، تمبرها هتل استقلال و ديگر ابزار ارتباطات و مخابرات از كبوتر نامه بر تا ماهواره به رزرو هتل  نمايش گذاشته شده است. موزه پست و مخابرات از هشت غرفه تشكيل گرديده است كه در دو طبقه بنا قرار گرفته‌اند. طبقه اول شامل غرفه‌هاي تشريفات هتل استقلال يا وزرا است كه شامل تصاويري از وزراي پست و تلگراف و تلفن‌، از اولين وزير تلگراف‌، علي قلي خان مخبرالدوله (1255 ش / 1293 ق‌) تا وزير وقت است‌. سالن تمبرهاي داخلي شامل 1100 سري تمبر از سه دوره قاجاريه‌، پهلوي و جمهوري اسلامي است و نيز دو ويترين مربوط به كليشه رزرو هتل  اديسون و كليشه تمبر احمدشاه و در انتهاي سالن‌، ماكت هتل استقلال پستچي زمان قاجاريه و نمادي از كوچه پست قرار دارد.

:
برچسب‌ها:

[ ]